Hemen Üye Ol. Favori Tariflerini Seç, Sende Yemek Tarifi Ekle, Sevdiğin Yazarları Takip Et, Keyifli Yemek Tarifleri Ailesine Katıl.

Saç Rengi Nasıl Seçilir

Anasayfa » Güzellik İçin Pratik Bilgiler » Saç Rengi Nasıl Seçilir

Hepimizin bildiği bir gerçek varsa, o da insanoğlunun yüzyıllardır güzelleşmenin peşinde olduğudur. Gencinden yaşlısına, kadınından erkeğine herkes bu uğurda canla başla çalışır; özellikle de biz kadınlar. Örneğin, saçımızın şeklini ve rengini ya da giyim şeklimizi değiştiririz.
 
Gelişen teknoloji sayesinde kontakt lenslerin de yaygınlaşmasıyla gözlerimizin rengini anında değiştirebilme lüksümüz bile mevcut. Söz konusu moda ve güzellikse, yapamayacağımız hiç bir şey yok. Bundan yüzyıllar önce, saç rengimiz bizim hangi milletten olduğumuzun en önemli kanıtıyken, günümüzde stil sahibi olup olmadığımızı belirleyen en önemli unsurlardan biridir. Hal böyle olunca, doğru saç rengi ve modeli belirlemek hepimiz için önemli bir ihtiyaç halini aldı. Peki, size uygun saç rengi ve modelini nasıl belirleyeceğinizi biliyor musunuz?
 
Saç rengi nasıl seçilir denildiğinde, seçim yapmanızda yardımcı olacak en önemli faktörler; teninizin rengi ve alt ton rengi, kaşlarınızın rengi ve yüz hatlarınızdır. Örneğin, göz renklerinize göre seçim yapmanız gerekirse; göz renginiz açık renk olarak nitelendirdiğimiz mavi ya da yeşil tonlarındaysa, saçlarınızı açık kahverengi, sarı ya da kızılın tonlarında seçerseniz çok daha etkili bir seçim yapmış olursunuz; tam tersi bir durum söz konusuysa, yani gözleriniz koyu renk tonu olarak nitelendirdiğimiz kahverengi tonları ise; saç rengi seçiminizi sıcak renkleri kapsayan karamel ya da kestane tonlarında seçebilirsiniz.
 
Sıcak renkler sizin ifadenizi daha çok yumuşatacak ve gözlerinizin güzelliğini ortaya çıkaracaktır. Doğru saç rengini bulmak için size yardımcı olacak ikinci bir püf nokta da ten renginize ve cilt alt tonunuza göre seçim yapmaktır. Sıcak, soğuk ve nötr olarak üçe ayrılan alt cilt tonunu bulmak için bileğinizin iç tarafında bulunan damarlarınıza bakmanız yeterlidir.
 
Damarlarınızın rengi maviyse soğuk, yeşilse sıcak, hem yeşil hem maviyse de nötr alt tonu dediğimiz cilt alt tonuna sahipsiniz demektir. Cilt alt tonunuzu öğrendikten sonra uygulayacağınız yöntem çok basittir. Cilt alt tonunuz sıcaksa soğuk renkler; soğuksa da sıcak renkleri tercih etmeniz size kusursuz bir görüntü sağlar. Buna ek olarak, nötr alt cilt tonuna sahipseniz hem sıcak hem de soğuk renkleri kullanabilirsiniz. Örneğin, saçınızı sarıya boyatmak istiyorsunuz; sıcak alt tonluysanız, sıcak cilt alt tonunuzu dengelemeniz için soğuk renk olarak nitelendirdiğimiz küllü sarıları tercih etmeniz gerekmektedir ya da tam tersi bir durum söz konusuysa yani cilt alt tonunuz soğuksa, dore tonlarında seçimler yaparak soğuk olan cilt alt tonunuzu dengeleyebilirsiniz.
 
Unutmamanız gereken en önemli şey, doğallıktan uzaklaşmadan uygulayacağınız saç renkleridir. Kendi saç renginizin bir ya da iki ton açığı ya da koyusunu tercih etmeniz teninizin her zaman parlak, canlı ve etkileyici görünmesini sağlar.

 

Sende Fotoğraflarını Ekle

Saç Rengi Nasıl Seçilir İçin Yorumlar - 0: