Hemen Üye Ol. Favori Tariflerini Seç, Sende Yemek Tarifi Ekle, Sevdiğin Yazarları Takip Et, Keyifli Yemek Tarifleri Ailesine Katıl.

Salata Tarifleri

Anasayfa » Salata Tarifleri
Hatice Pehlivan

Hatice Pehlivan

Karnabahar Kısırı Tarifi

0 0 0 61
serap dundar gunduz

serap dundar gunduz

Hardal Soslu Brokoli Salatası Tari..

0 0 0 437
Zahide Akar

Zahide Akar

Meyve Salatası Tarifi

0 0 0 33
Aysel Sancak

Aysel Sancak

Sezar Salata Tarifi

0 0 0 41
Nurhan Attat

Nurhan Attat

Patates Salatası Tarifi

0 0 0 60
Ali Görücü

Ali Görücü

Pirinç Salatası Tarifi

0 0 0 25
Kubilay Hilmi

Kubilay Hilmi

Rus Salatası Tarifi

0 0 0 40
Merve Yolcu

Merve Yolcu

Kaşarlı Salata Tarifi

0 0 0 554
Omer Bandir

Omer Bandir

Mercimek Köftesi Tarifi

0 0 0 386
selma yildiz

selma yildiz

Kuskus Salatası Tarifi

0 0 0 413
Nisanur Kirmaci

Nisanur Kirmaci

Tavuklu Kabak Salatası Tarifi

0 0 0 389
Fikret ERTUĞRUL

Fikret ERTUĞRUL

Lahana Salatası Tarifi

0 0 0 349
Nüket Dokuz

Nüket Dokuz

Falafel Tarifi

0 0 0 373
Habil Dagdeviren

Habil Dagdeviren

Mercimekli Tabule Tarifi

0 0 0 260
Esat Kara

Esat Kara

Zeytin Piyazı Tarifi

0 0 0 247
feride öcal

feride öcal

Falafelli Salata Tarifi

0 0 0 168
Mehmet Kaplan

Mehmet Kaplan

Zeytinyağlı Kabak Tarifi

0 0 0 483
Talha Kahveci

Talha Kahveci

Yemyeşil Salata Tarifi

0 0 0 425
melek akbulut

melek akbulut

Pancar Salatası Tarifi

0 0 0 394
Hasan Acar

Hasan Acar

Kumpir Tarifi

0 0 0 467
tarik dirikolu

tarik dirikolu

Fasulye Pİyazı Tarifi

0 0 0 1620
Cemali DEMİRBAŞ

Cemali DEMİRBAŞ

Lahanalı Salata Tarifi

0 0 0 2128

Bir gün içinde her öğün alınabilecek belki de en önemli besin öğesi sebzelerdir. Bunları almanın en güzel yolu da elbette salata yapmaktan geçer. Bu yüzden salata tarifleri hem her yemeğin yanında güzel salata yapabilmek için hem de sebze çeşitlerini yalnız olarak asla yemeyen çocuklar adına...

Devamını Göster

Bir gün içinde her öğün alınabilecek belki de en önemli besin öğesi sebzelerdir. Bunları almanın en güzel yolu da elbette salata yapmaktan geçer. Bu yüzden salata tarifleri hem her yemeğin yanında güzel salata yapabilmek için hem de sebze çeşitlerini yalnız olarak asla yemeyen çocuklar adına oldukça işe yarar bir durumdur.
 
Üstelik salatalar bir yemeğin yanında hem vücudun ihtiyacı olan besin deposudur hem de her yemeğin harika bir tamamlayıcısıdır. Bu özellikle de öğlen ya da akşam yemeği için gelen misafirler adına yemek masasının üzerinde güzel bir tabağın içine özenle yerleştirilmiş bir salata çeşidi, bir nevi aynı zamanda hoş bir elbisenin tamamlayıcı aksesuarı gibidir. Bu yüzden her konu adına salata günlük hayatın vazgeçilmezleridir.
 
Birbirinden Farklı Salata Çeşitleri:
 
Elbette salataların birçok farklı çeşidi bulunmaktadır. Bu çeşitler de farklı sebzeler kullanılarak yapılmaktadır. Örneğin patlıcan salatası ele alındığında genel olarak elbette başta közlenmiş patlıcanlar olmak üzere, biber, sarımsak ve soğan ile karıştırılarak harika bir salata ortaya çıkar. Ya da başka bir salata tarifi olarak semizotu salatası söylenebilir ve yine başta bir bağ semizotu olmak üzere salatalık, domates ve soğan sebzeleri ile tam ağza laik bir salata çeşidi yapılabilir.
 
Başka bir örnek de tabii ki herkesin genel olarak sofralarından eksik etmediği çoban salatadır. Burada kullanılan sebzeler de salatalık, domates ve soğan sebzeleridir. Daha bunun gibi birçok farklı salatalık çeşidinden bahsedilebilir. Görüldüğü gibi her farklı salatada birbirinden farklı sebze çeşitleri kullanılır ve bu sayede ağızda harika bir tat karışımı bırakan bu salatalar sayesinde her çeşit sebzenin de tüketilmesine olanak tanır.
 
Çocuklara Salatalar:
 
Tabi birçok kadın çocuklarına kolay kolay balık yediremez. İşte bu noktada güzel bir salata örneği ile bu sorun da ortadan tamamen kalkabilir. Peki, bu salata nasıl yapılır ve nedir? Bu salata çeşidi tonbalığı salata tarifidir. Birkaç yaprak marul, salatalık, domates, biraz kuru soğan, farklı bir tat vermek için biraz havuç ve elbette 1 kutu ton balığı. Tüm bu malzemeleri doğrayıp tuzladıktan sonra bir tabağa alınır.
 
Daha sonra da ton balığının yağı süzüldükten sonra salatanın üzerine eklenir ve belki biraz da limon ile çocuk hem balığı afiyetle yer hem de farklı bir salata tadılmış olunur. Ayrıca bir balık sadece bu yolla değil, aynı zamanda ana yemek balıkken de bu defa yanına bir salata yaparak çocuğa balık yedirilebilir. Bunu için de elbette patatesli ve marullu güzel bir salatadır. Görülecek ki çocuk bu güzel salatayı yerken balığın da tadından ayrı bir keyif alacak. 
 
Tüm bu salata türleri ayrıca internetten de resimli salata tarifleri içinde görsel olarak bakılabilir ve hangi salata beğenildiyse o yapılabilir. Üstelik şekil olarak sebzelerin nasıl konumlandığı görülebilir. İster evde günlük olarak sıradan bir öğlen ya da akşam yemeğinde, istenirse de keyifli yemek tarifleri ile yapılmış güzel akşam yemekleri yanında misafirler adına bu özel salatalar içinden istenilen her hangi biri alınıp yemeklerin yanına yakışacak şekilde yapılabilir. Elbette birçok hanım farklı sebzelerle yapılmış salataları da tek başlarına öğle yemeği niyetine keyifle yerler.

Devamını Gizle