Hemen Üye Ol. Favori Tariflerini Seç, Sende Yemek Tarifi Ekle, Sevdiğin Yazarları Takip Et, Keyifli Yemek Tarifleri Ailesine Katıl.

Şekerli Makarna Tarifi

Anasayfa » Makarna Tarifleri » Şekerli Makarna Tarifi

Tarif Dipnot:

Farklı tatlar sevenler için Macaroane Dulci Makarnanın klasik halini herkes pratik yemek tarifleri içerisinden bakarak şip şak sade şekilde yapıyor. Peki, farklı lezzetler neden denenmiyor? İşte bunlardan bir tanesi olan şekerli makarna aynı zamanda kolay yemek tarifleri arasına da katılabilir. Çünkü yapımı sadece 15 dakika sürüyor, tıpkı normal makarna yapılışı gibi. Bu yüzden bu kolay makarna yapılışı için yemek tarifleri arasından en kolay olanını paylaşmakta fayda var. Bu arada bu makarnanın Romanya' da çok sık yapılan bir makarna olduğunu da hatırlatmakta fayda var.

Şekerli Makarna Malzemeleri :

Şekerli Makarna Nasıl Yapılır

1) Bir tencere içerisine su doldurularak tencere yanan ocağa konulup su kaynatılır. Kaynayan suya yarım paket makarna dökülerek içerisine tuz ve çok az sıvı yağ eklenerek makarnalar haşlanır. Makarnalar haşlandıktan sonra süzgeçte süzülür ve bir kenarda bekletilir.

2) Makarnanın pişirileceği tencere ocağa konularak içerisine tereyağı eklenir ve tamamen eritilir. Tereyağı eridikten sonra tencere içerisine galeta unu ve şeker ilave edilir. Tüm malzemeler birlikte 3 - 4 dakika kadar kavurulur.

3) Tencere içerisindeki malzemeler güzelce kavurulduktan sonra tencerenin içerisine 1 paket vanilya dökülür ve malzemeler 2 - 3 dakika daha kavurulmaya devam edilir.

4) En son aşama olarak süzgeçte bekletilen ve suyu süzülmüş olan makarnalar tencereye eklenerek hepsi birlikte karıştırılır. Bu işlemde tamamlandıktan sonra ocak kapatılır ve makarna kısa bire süre dinlendirilir. Biraz ılıklaşması beklenmelidir (hamur gibi olmaması için) servis edilebilir.

Şekerli makarna sunumu

Herkesin alıştığı makarna tadından farklı olan şekerli makarna yeni bir lezzetle tanışmak için oldukça pratik yapılan bir yiyecek. Ancak bu değişik tadın muhteşem bir lezzete sahip olduğu ve resimli yemek tarifleri arasındaki sade görüntüsüne aldanmamak gerektiğini belirtmekte fayda var. Şekerli makarna sunumuna gelince; Derin ve seramik bir makarna kasesine konulduktan sonra kasenin dışa doğru açılan ince kenar kısımlarına serpiştirilecek olan toz şeker taneciklerinin parıltısı hoş bir estetik oluşturabilir. Aynı zamanda yoğurttan vazgeçemem diyenler için şekerli yoğurt kıvamında bir lezzet tatmaları için farklı bir sunumda olabilir. Sonuçta tek başına bile yoğurt şeker katılarak tüketilen bir besin.

Şekerli Makarna Resimli Tarifi

Eğer Bu Tarifi Yaptı iseniz Fotoğfları Çekip Ekleyebilirsiniz


Şekerli Makarna Tarifi İçin Yorumlar - 0:

Mustafa Asım Yaylakaşı

Mustafa Asım Yaylakaşı

Sosisli Pide Tarifi

0 0 0 471
hilal altunok

hilal altunok

Pancake Sandviç Tarifi

0 0 0 379
OKTAY GÜLEK

OKTAY GÜLEK

Çifte Peynirli Kek Tarifi

0 0 0 492
Ebru Müşerref Gül

Ebru Müşerref Gül

Köfteli Erişte Çorbası Tarifi..

0 0 0 447