Hemen Üye Ol. Favori Tariflerini Seç, Sende Yemek Tarifi Ekle, Sevdiğin Yazarları Takip Et, Keyifli Yemek Tarifleri Ailesine Katıl.

Soru - Cevap

Anasayfa » Soru - Cevap
Sadegul Sahin
Soruyu Soran: Sadegul Sahin
|
10 February 2018
0 Cevap
Nazan Yılmaz
Bebek çorbası
Soruyu Soran: Nazan Yılmaz
|
6 December 2016
0 Cevap
Fatma tosun
Soruyu Soran: Fatma tosun
|
3 November 2017
1 Cevap
Nurhan Attat
Yaptığım bir yorumu nasıl silebilirim
Soruyu Soran: Nurhan Attat
|
2 November 2017
0 Cevap
hülya torun
beğendiğim tarifleri kayıt altına alıp saklayabileceğim bir "tarif defteri" uygulaması var mı,
Soruyu Soran: hülya torun
|
7 July 2018
1 Cevap
serap dundar gunduz
Merhaba Keyifli Yemek Tarifleri sakinleri. Bu hafta sonu en yakın arkadaşım evleniyor. Çok sevdiğim bir arkadaşım evine bir hediye almam gerekiyor...
Soruyu Soran: serap dundar gunduz
|
5 June 2016
0 Cevap

Artık eskiden olduğu gibi acaba bugün ne yemek yapsam diye düşünmeye gerek kalmadı. İnternet denen sonsuz dünya içinde soru-cevap şeklindeki yönergeler sayesinde ister günün menüsüne, ister forum sayfalarından karşılıklı iletişim yolu ile isterse de insanların kendi yaptıkları günlük menülere...

Devamını Göster

Artık eskiden olduğu gibi acaba bugün ne yemek yapsam diye düşünmeye gerek kalmadı. İnternet denen sonsuz dünya içinde soru-cevap şeklindeki yönergeler sayesinde ister günün menüsüne, ister forum sayfalarından karşılıklı iletişim yolu ile isterse de insanların kendi yaptıkları günlük menülere ulaşmak mümkün. Her gün farklı yemek çeşitlerinin sunulduğu sayfalarda, yapılacak her hangi bir yemek aramaya gerek yok.
 
Tek yapılması gereken istenilen yemek çeşidini internetteki site sayfasında aramak ve ayrıntılı yemek tarifleri soru-cevap şeklindeki düzeneği ile kolayca öğrenip hemen uygulamak. Birçok hanım her gün en az iki öğün ne yapması gerektiğini düşünmek zorundadır. Okuldan çıkıp gelen çocukları için öğle yemekleri. Akşam eve aç gelen eşe hem doyuracak hem de ağızda tat bırakacak bir yemek ya da bazı zamanlar gelen misafirler için özel ve çeşitli bir menü hazırlamak. Ve bu durumun çoğu bir ayın her günü yaşanıyor. Hal böyle olunca tabii ki hafızada olan yemek çeşit sayısı bir yerde tıkanıyor.
 
Zengin Bir Mutfak İçin İnternet Dünyası:
 
İşte bu noktada interneti açıp birbirinden farklı yemek çeşitlerinden birini yapmak çok kolaydır. Mutfağa geçip laptopu ya da tablet ve cep telefonundan yemeğin ister yazılı haini ister keyifli yemek tarifleri soru-cevap şeklini isterse de videolu halini açarak her detayı sırasıyla yapmak mümkün. Örneğin her gün güncellenen yeni yemekler içinden bir örnek vermek gerekirse; kuru köfte ana yemek olarak bugün için yapılabilir.
 
Yarım kilodan biraz fazla dana kıyması ile soğan ve maydanoz gibi yeşilliklerin buluştuğu bu harika yemek sayesinde akşam güzel bir menü hazırlanabilir. Ayrıntılarını internet sayfasında bulmak mümkündür. Ya da köri soslu tavuk ister aile içinde isterse gelen misafirler için sunulabilecek bir yemek çeşidi. Keyifli yemek tarifleri içinde bu yemeği yapan çoğu hanımın tavsiyesine göre basmati pilavı ile harika bir menü hazırlanabilir.
 
Farklı Salata Türleri:
 
Tabi bunun gibi yemeklerin yanına güzel bir salata da enfes gider. Örneğin bir semizotu salatası hem bir besin deposu hem de nefis bir lezzettir. Başta semizotu olmak üzere dereotu, salatalık ve domates karışımı ile ağızda güzel bir tat bırakır. Akla gelmeyen daha farklı bir salata çeşidi istenirse de, gavurdağı salatası hem aileye hem de misafirlere değişik tat için sunulabilir.
 
Domates, salatalık, soğan, yeşilbiber ve kornişon ve daha farklı birkaç malzeme ile güzel bir salata ile tanışılmış olur. Ve ayrıca gelen misafirlerin gözünde bir hanım için önemli olacak şekilde ne kadar engin ve değişik tatları bilen biri olarak görülebilme fırsatı verir. Ne de olsa hanımlar adına yemek tadının güzel olması yanında yapılan çeşitlerin farklı ve şaşırtıcı olması son derece önemlidir. 
 
Bunlar için lazım olan araç-gereç soruları da cevapları ile birlikte internet dünyası içinde bulunabilir. Elbette bir diğer yandan çalışma hayatında bulunmak zorunda olan ve evine katkı sağlayan ev hanımları ya da birden fazla çocuğa bakma zorunda olan hanımlar için bu ve bunun gibi birçok yemek çeşidi bir nevi hayat kurtarıcı olabilir. Öyle ki gün içerisinde önemli bir detay da akıldan çıkmış olur. Bu mutfak önerileri soru-cevap şeklindeki yemek tarifleri de diğer işlere odaklanmaya fırsat tanır.

Devamını Gizle