Hemen Üye Ol. Favori Tariflerini Seç, Sende Yemek Tarifi Ekle, Sevdiğin Yazarları Takip Et, Keyifli Yemek Tarifleri Ailesine Katıl.

Tavuk Kızartma Tarifi

Anasayfa » Tavuk Yemekleri » Tavuk Kızartma Tarifi

Tarif Dipnot:

Büyük küçük herkes tarafından sevile tavuk kızartması pratik yemek tarifleri arayan kişiler için hızlı bir şekilde yapılabilecek yemek tariflerindendir. Çeşitli baharatlar ile tatlandırılarak tavuğun daha lezzetli hale getirilmesi sağlanır. Tavuk yemeklerinde özellikle kızartma şeklinde yaparken tavuğun yavaş yavaş pişmesi çok önemlidir. Tava ya da fırında tavuk kızartmak ani gelen konuklara muhteşem bir menü olacaktır. Sofrada salata ya da farklı seçenekler ile de yerini alabilir. Kolay yemek tarifleri arasında hızlı bir çözüm olacaktır.

Tavuk Kızartma Malzemeleri :

Tavuk Kızartma Nasıl Yapılır

Kızartma yapılacak olan tavuk parçaları öncelikle yıkanması gerekir. Tavukların daha lezzetli hale gelebilmesi için sos içerisinde beklemesi pişirirken de kolaylık sağlayacaktır. Sıvı yağ pul biber, kekik, karabiber ve tuz derin kap içerisinde karıştırılır. İçerisine tavuk bagetler eklenir. Sos ve tavuklar iyice harmanlanır. Bu şekilde yarım saat tavuklar sosta bekletilir.

Sos içerisinde bekleyen bagetler daha sonra yanmaz tava ya da tost makinesine dizilir. Kap içerisinde kalan sos üzerine gezdirilir. Kısık ateşte tavukların bir yüzeyi kızartılır. Daha sonra diğer yüzünün kızarması için ters çevrilir. Pişen tavuklar servis tabağına alınarak sıcak servis edilir.

Tavuk derileri hafif kızarmış olduğunda daha lezzetli olacaktır. Tencere içerisinde yapılacak ise ilk pişirme esnasında tencere kapağı kapatılır ve tavuklar suyunu çekene kadar kızartılabilir.

Tavuk Kızartma Sunumu

Resimli yemek tarifleri içerisinde iştah kabartan tavuk kızartması yanında farklı malzemeler ile sunum yapılabilir. Tavuk yanına yakışan en lezzetli malzeme patates olacağından tavuklar kızartılırken ayrıca patates kızartması yapılabilir. Bunun yanı sıra patates püresi de önceden yapılarak servis ederken tavukların yanına eklenebilir.

Yemek tarifleri yaparken ana yemek yanında farklı sunum şekilleri tercih edilebilir. Salata ile de ikram edilebilecek olan tavuk kızartması ayrıca diyet yapanlar için de alternatif olacaktır. Çeşitli salata menüleri hazırlanarak tavuk kızartması yanında ikram edilebilir.

Tavuk kızartması yanında pirinç pilavı ya da bulgur pilavı da ikram edilebilir. Tavukların hafif kızarmış şekilde sofraya getirilmesi iştah açacaktır. Yanında soğuk içecek ile servis edilerek lezzetli bir öğün olarak tüketilebilir.

Tavuklar kızartılırken farklı baharatlar da kullanılarak değişik tatlar elde edilebilir. Tavukların pişirme sosu içerisine köri ya da sarımsak ilave edilerek daha lezzetli olması sağlanabilir. Ayrıca mayonez ya da ketçap tercih edilerek hızlı bir menü yapılabilir.

Tavuk Kızartma Resimli Tarifi

Eğer Bu Tarifi Yaptı iseniz Fotoğfları Çekip Ekleyebilirsiniz


Tavuk Kızartma Tarifi İçin Yorumlar - 0:

Sevda Caniçer

Sevda Caniçer

Kozalak Pasta Tarifi

0 1 0 657
Halil İbrahim Gökmen

Halil İbrahim Gökmen

Nar Ekşili Tahıl Çorbası Tarifi..

0 0 0 1319
Makbule Ozaydin

Makbule Ozaydin

Patates Topları Tarifi

0 0 0 593
deniz özgür

deniz özgür

Soslu Izgara Palamut Tarifi

0 0 0 779
OKTAY GÜLEK

OKTAY GÜLEK

Karpuz Pastası Tarifi

0 0 0 1205