Hemen Üye Ol. Favori Tariflerini Seç, Sende Yemek Tarifi Ekle, Sevdiğin Yazarları Takip Et, Keyifli Yemek Tarifleri Ailesine Katıl.

Vitaminli Makarna Tarifi

Anasayfa » Makarna Tarifleri » Vitaminli Makarna Tarifi

Tarif Dipnot:

Makarnalar artık vitamin deposu Kolay yemek tarifleri için malzeme olan vitaminli makarnanın buğday irmiği, su ve vitamin karışımıyla birleştirilerek şekil verildikten sonra kurutulması sonucunda oluştuğunu biliyor muydunuz? İşte bu malzemelerle üretilen makarnalar hem pratik yemek tarifleri içerisinde daha fazla yer almaya başladı hem de kısa sürede herkesin tüketebildiği gerekli vitaminleri karşılayan bir besin olarak yerini aldı. İşte bu yüzden vitaminli makarna yemek tarifleri içerisinden seçilen ve daha da vitamin katılmış olan bir çeşidiyle sevenleri buluşturmak hoş olacaktır.

Vitaminli Makarna Malzemeleri :

Vitaminli Makarna Nasıl Yapılır

1) İlk önce makarnaların haşlanması için bir tencereye su doldurularak yanan ocağın üzerine konulur ve suyun kaynaması için beklenir.

2) Su kaynamaya başladıktan sonra bir paket makarna tencere içerisine konulur ve suya tuzla çok az sıvı yağ eklenir. Makarnalar haşlanması için yaklaşık 8 - 10 dakika pişirilir. Makarnalar haşlandıktan sonra ocak kapatılarak süzgeç yardımı tenceredeki su süzülür ve makarnalar bir kenarda bekletilir.

3) Başka bir tencereye tereyağı ve biraz sıvı yağ konularak ocak yakılır. Tereyağı eriyip sıvı yağ ile birlikte ısındıktan sonra haşlanan makarna tencerenin içerisine dökülerek güzelce karıştırılır ve ocak kapatılır (makarnanın hamurlaşmaması için tencerenin kapağı kapatılmaz).

4) Ufak bir tencereye su doldurulduktan(kullanılacak brokoli adetine göre su konulmalı) sonra ocağa konulur. Su kaynamaya başladıktan hemen sonra yıkanan brokoliler tenceredeki suya ilave edilerek haşlanır (brokoliler dağılmayacak şekilde haşlanmalıdır, sertlikleri tamamen kaybolmamalıdır).

5) Tüm malzemeler hazırlandıktan sonra, öncelikle makarna servis kasesine alınır. Sonrasında da delikli bir kepçe ile brokoliler konularak sofraya servis edilebilir.

 Vitaminli makarna sunumu

Bu tarifle hem makarnanın kendi üretimi esnasında içerisindeki vitaminler hem de brokolinin kattığı zengin besin maddeleri sayesinde fazlasıyla enerji sağlayabilecek bir makarna yapılmış olur. Hazırlanan vitaminli makarna sunumu ise; servis kasesine konulan makarna üzerine sade ya da sarımsaklı yoğurt dökülüp mayonezde ilave edildikten sonra görseli zenginleştirilerek resimli yemek tarifleri için ideal bir görüntü elde edilebilir. Aynı zamanda yoğurt üzerine kullanılabilecek baharatlarla çok daha lezzetli olması sağlanarak ilk görüldüğü andan itibaren akılları baştan alabilir.

Vitaminli Makarna Resimli Tarifi

Eğer Bu Tarifi Yaptı iseniz Fotoğfları Çekip Ekleyebilirsiniz


Vitaminli Makarna Tarifi İçin Yorumlar - 0:

Habil Dagdeviren

Habil Dagdeviren

Çikolatada Saklı Vişne Tarifi

0 0 0 366
Faruk Baysal

Faruk Baysal

Brokoli Salatası Tarifi

0 0 0 629
hasan boltek

hasan boltek

Mısır Ekmeği Tarifi

0 0 0 476
Habil Dagdeviren

Habil Dagdeviren

Mercimekli Tabule Tarifi

0 0 0 260
Tuğçe şahin

Tuğçe şahin

Pratik Avcı Böreği Tarifi

1 0 0 1045