Hemen Üye Ol. Favori Tariflerini Seç, Sende Yemek Tarifi Ekle, Sevdiğin Yazarları Takip Et, Keyifli Yemek Tarifleri Ailesine Katıl.

Vongole Makarna Tarifi

Anasayfa » Makarna Tarifleri » Vongole Makarna Tarifi

Tarif Dipnot:

Resimli yemek tarifleri sitelerinde vongole makarnayı gördüğünüzde canınızın çekmemesi imkansızdır. Çünkü vongole makarna ciddi anlamda hem lezzetli hem de görüntüsü ile muhteşem bir görünümdedir. Ancak bu tarifi kolay yemek tarifleri ya da pratik yemek tarifleri sitelerinde bulmak zordur. Yapılışı maalesef ki çokta kolay değildir. Ancak endişe edilmemelidir çünkü herkes vongole makarna her ne kadar zor olursa olsun yapabilir. Yemek tarifleri defterinizin en üst köşesinde bulunduracağınız vongole makarna tarifi sizler için aşağıda. Denemekten çekinmemenizi öneririz.

Vongole Makarna Malzemeleri :

Vongole Makarna Nasıl Yapılır

1- İlk olarak büyük bir kaseye su ve tuz konur. Bol tuz atılmalıdır.

2- Vongole suyun içerisine atılarak kumunu atması beklenir.

3- Soğan soyulur ve yıkanır biber de yıkanır ve biberin içi temizlenir. Ardından soğan ve biber ufak ufak doğranır.

4- Geniş bir tavaya az miktar da zeytin yağı konur ve 1 tatlı kaşığı tereyağı da tavaya eklenir.

5- İlk olarak doğranmış biberler tavaya eklenir.

6- Ardından sarımsaklar da doğranarak tavaya eklenir ve son olarak küp küp doğranmış soğanlar da tavaya eklenir.

7- Kavrulan soğan ve biberlerin üzerine biraz dinlenmesinin ardından vongole eklenir ( midye ).

8- Ardından 1 adet limonun suyu da tavaya eklenerek bir kenar da bekletilmeye alınır.

9- Tencereye su doldurup kaynatılır. Suya biraz tuz katılır ve ardından su kaynamaya başladıktan sonra spaghetti makarna suya eklenir. Haşlanmaya bırakılır.

10- Haşlanan spaghetti makarnanın suyu iyice süzülür ve spaghetti makarna tavaya sosun üzerine alınır. Kısık ateşte sos ile birlikte iyice harmanlanır ve ocaktan alınır. Vongole makarna servise hazır. Herkese afiyet olsun.

Vongole makarna kendisi başlı başına bol malzemeli ve renkli bir makarna olduğu için vongole makarnanın sunumu için farklı bir süsleme yapmaya gerek yoktur. Zaten vongole makarna kendisi bir sunumdur. Harika lezzeti ve muhteşem görüntüsü ile şık sunumlarınız da yer alacak vongole makarnayı soğuk içecekler ile servis ediniz. Vongole makarnanın sunumda ihtiyacı olan tek şey budur. Vongole makarna genellikle ayran ya da kola ile birlikte tercih edilmektedir. Sunum yaparken bunu aklınızda bulundurabilirsiniz.

Vongole Makarna Resimli Tarifi

Eğer Bu Tarifi Yaptı iseniz Fotoğfları Çekip Ekleyebilirsiniz


Vongole Makarna Tarifi İçin Yorumlar - 0: