Hemen Üye Ol. Favori Tariflerini Seç, Sende Yemek Tarifi Ekle, Sevdiğin Yazarları Takip Et, Keyifli Yemek Tarifleri Ailesine Katıl.

Bir kadın için en büyük sorunlardan biri de acaba bu akşam yemek için ne yapsam sorusu olur. Haftanın yedi günü hem çocuklarına hem de eşine farklı şeyler sunmak zorunda olan hanımlar bazen ne yapacağını bilemez. Sonuçta her kadının yemek bilgisi de bir yere kadardır. Yemek menüleri ile ilgili...

Devamını Göster

Bir kadın için en büyük sorunlardan biri de acaba bu akşam yemek için ne yapsam sorusu olur. Haftanın yedi günü hem çocuklarına hem de eşine farklı şeyler sunmak zorunda olan hanımlar bazen ne yapacağını bilemez. Sonuçta her kadının yemek bilgisi de bir yere kadardır. Yemek menüleri ile ilgili sorular da bu noktada bir kadını araştırma yapmaya sürükler.
 
Sonuçta kendisi de ailesine farklı tatlar sunmak ister ve bazen bunu çocuklar ya da eş de talep eder. Böyle bir durumun altından kalkabilmek için bazı zamanlar annelere ya da kayınvalidelere başvurulur. Ancak insanın hayatındaki bazı nedenlerden ötürü bu durum da her zaman gerçekleşmeyebilir. Bu yüzden bir kadının imdadına çoğu zaman internet yetişir. Burada bulabileceği bin bir çeşit menü içinden istediklerini kolayca öğrenip yapabilir. Bunlara resimli yemek menüleri soruları içinde de görsel olarak nasıl göründüğüne bakmak mümkün.
      
Her Tür Öğün İçin Yemek Çeşitleri:
 
Şimdi burada yemek çeşitleri içinden isim olarak belki bazı örnekler hanımlar için çeşit açısından yardımcı olabilir. Mesela bunu iki kategoriye ayırıp ilk olarak öğlen menülerinden başlamak gerekirse; çorba olarak şehriye ile yapılmış domates çorbası, sebzeli makarna ve yanında havuç salatası ya da daha farklı salata çeşitleri yapılabilir. Bunlardan başka özellikle de gelen yakın misafirler için tavuk tepsi, küçük çorba tabakları içinde kuru fasulye ve pilav, gelenleri memnun edecek bir menü olabilir.
 
Yemek menüleri soruları her öğün için bir sorun teşkil ediyor olsa da bunun gibi birbirinden farklı çeşitler hanımları biraz da olsa rahatlatır. Son olarak yine evde sunulacak bir öğle yemeği için şehriye pilavı ile yanında karnıyarık ve farklı tarzlarda istenilen keyfe göre salata uygun bir servis olabilir. Tabii en çok sıkıntı yaratan kısım ise akşam menüleri olur genelde. Bu zaten bir hanımın kendi ailesine bile ne yemek yapacağını düşündürtürken, bir de akşam yemeği için misafirler geleceği zaman acaba onlara ne servis edilse daha doğru olur diye yemek menüleri ile ilgili sorular kafalarda devamlı olarak döner.
 
En Uygun Menü Çeşitleri:
 
Bu yüzden internet sitelerinden birbirinden farklı günün menüleri arasından bir hanım kendisi için en uygun menüyü bulabilir. Bu menü çeşitlerine bir de burada bakılmak ve örnek vermek gerekirse; sıcak bir ev ortamında midelere iyi gelecek bir tarhana çorbası, fırında patatesli tavuk, belki güzel bir patlıcan salatası ve en son cacık gelen misafirleri memnun edebilir. Belki daha da fazla özenip farklı bir menü çıkarmak istenirse ana yemek olarak fırında peştamal soslu tavuk, sebzeli tavuk sote ve düdüklü tencerede kemikli et haşlama yapılabilir.
 
Bunların yanına elbette bir pirinç pilavı ve ek olarak belki bir çorba yapılabilir. Aperatif olarak sigara böreği, yeşil sarma ve farklı salata çeşitleri masaya servis yapılabilir. Bu keyifli yemek tarifleri içinde elbette tatlı da olmak zorundadır. Bunun için de belki bir tiramisu, çikolatalı ya da muzlu puding, kabak tatlısı ve farklı kadayıf çeşitleri içinden biri ya da birileri seçilebilir. Elbette önemli olan bu yemekler için emek verilmesi gerektiği de unutulmamalıdır.

Devamını Gizle