Hemen Üye Ol. Favori Tariflerini Seç, Sende Yemek Tarifi Ekle, Sevdiğin Yazarları Takip Et, Keyifli Yemek Tarifleri Ailesine Katıl.

Yemek Tarifleri

Anasayfa » Yemek Tarifleri
Nazan Yılmaz

Nazan Yılmaz

Poşette Et Tarifi

0 0 0 7
Habil Dagdeviren

Habil Dagdeviren

Yumurta Haşlama Tarifi

0 0 0 5
Sevim Varişler

Sevim Varişler

Tavuk Kızartma Tarifi

0 0 0 3
Nüket Dokuz

Nüket Dokuz

İçli Börek Tarifi

0 0 0 9
Nisanur Kirmaci

Nisanur Kirmaci

Volkan Pasta Tarifi

0 0 0 11
Zahide Akar

Zahide Akar

Evde Peynir Tarifi

0 0 0 15
Tufan Bozkurt

Tufan Bozkurt

Yemek İçin Salata Tarifi

0 0 0 24
yusuf şahin kaya

yusuf şahin kaya

Yoğurtlu Et Tarifi

0 0 0 19
Nüket Dokuz

Nüket Dokuz

Yufkada Et Tarifi

0 0 0 16
Cemali DEMİRBAŞ

Cemali DEMİRBAŞ

Bulgurlu Haşıl Tarifi

0 0 0 29
seyda turkoglu

seyda turkoglu

Rulo Et Tarifi

0 0 0 22
emre cancani

emre cancani

Zencefilli Et Tarifi

0 0 0 29
gülay şimşek

gülay şimşek

Kabak Tatlısı Tarifi

0 0 0 33
Ali Görücü

Ali Görücü

Yumuşacık Poğaça Tarifi

0 0 0 36
Şeyma Nur Sakaltaş

Şeyma Nur Sakaltaş

Semizotu Salatası Tarifi

0 0 0 40
Betul Karanfil

Betul Karanfil

Tuzda Levrek Tarifi

0 0 0 55
Dilek Arslan

Dilek Arslan

Şekerli Makarna Tarifi

0 0 0 41
Nurhan Attat

Nurhan Attat

Simit Kebabı Tarifi

0 0 0 37
kamil saman

kamil saman

Zerde Tarifi

0 0 0 48
selma yildiz

selma yildiz

Zebra Kek Tarifi

0 0 0 116
tarik dirikolu

tarik dirikolu

Çiğ Börek Tarifi

0 0 0 67
bahar işler

bahar işler

Şişte Et Tarifi

0 0 0 61
Sevim Varişler

Sevim Varişler

Kolay Diyet Yemek Tarifi

0 0 0 35

Kültürümüzün en değerli parçalarından bir tanesi yemek kültürüdür. İnsanların birçoğu yemek yapmaktan ve yemekten fazlası ile hoşlanır.
 
Yemek yapmak eğlenceli bir iştir. Özellikle de bu yemekleri sevdiğiniz insanlar ile birlikte yiyecekseniz. Ancak her gün ne yemek pişirileceğini düşünmek de...

Devamını Göster

Kültürümüzün en değerli parçalarından bir tanesi yemek kültürüdür. İnsanların birçoğu yemek yapmaktan ve yemekten fazlası ile hoşlanır.
 
Yemek yapmak eğlenceli bir iştir. Özellikle de bu yemekleri sevdiğiniz insanlar ile birlikte yiyecekseniz. Ancak her gün ne yemek pişirileceğini düşünmek de bir o kadar sıkıntılıdır. Bazen bayanlar ne yemek yapacağına karar vermekte zorlanırlar. Böyle durumlarda denenmiş yemek tarifleri arasından evinizde bulunan malzemeler ile yapabileceğiniz yüzlerce yemek çeşidine ulaşabilirsiniz.
 
Bu yemek tarifleri arasında yüzyıllardır yapılan geleneksel yemeklerin yanı sıra yeni keşfedilmiş yemekleri de bulabilirsiniz. Yemek tarifleri insanların yaratıcılığı ile her geçen gün gelişerek, sayılarını arttırmaktadır. Bazen sizin yan yana düşünemeyeceğiniz malzemelerden harika yemekler yapıldığına şahit olarak şaşırabilirsiniz. Böyle durumlarda bu yemekleri denemekten kaçınmayın.
 
Güzel yemekler yapmak zor mu?
 
Lezzetli ve doyurucu yemekler yapmak aslında hiç zor değil. Hayatında hiç yemek yapmamış bir kişi bile resimli yemek tarifleri arasından istediği tarifi seçerek güzel yemekler yapabilir. Çünkü bu yemek tariflerinde yemeklerin yapılışı adım adım resimler ile anlatılmaktadır. Malzemelerde herkesin evinde bulunan ölçü kalıplarına uyacak şekilde verilmektedir.
 
Malzemeleri tamamladıktan sonra tarife uygun olarak yemeğinizi yaptığınızda harika sonuçlar elde edebilirsiniz. Yemekler daha önce defalarca denenerek tam ölçüsü tutturulduktan sonra okuyucular ile paylaşılmaktadır. Bu sebeple yemek nasıl yapılır başlığı altında paylaşılan her bilgiden gönül rahatlığı ile faydalanabilirsiniz.
 
Yemek menüsü hazırlanırken nelere dikkat edilmeli?
 
Yemek menüleri hazırlanırken öncelikle bu yemeğin kimlerle birlikte yenileceği önemlidir. Birlikte olacağınız kişilerin sevdiği yemek tariflerini bularak o yemekleri yapmak mantıklıdır. Eğer bu konuda bir fikriniz yoksa yemek tarifleri arasından seçerek hazırlayacağınız yemekler ile misafirlerinizi ağırlayabilirsiniz. Yemek menüsü hazırlarken hem lezzetli hem de doyurucu olmasına dikkat edilmelidir.
 
Yiyeceklerin besin değerlerini inceleyerek bu sonuca ulaşabilirsiniz. Menünün sonuna güzel bir şerbetli tatlı veya sütlü tatlı ekleyerek yemeğinizi taçlandırabilirsiniz. Tatlı tariflerini de aynı şekilde Keyifli yemek tarifleri arasında bulabilir ve kolaylıkla yapabilirsiniz.
 
Kısa sürede hazırlanabilecek yemekler?
 
Günümüzde birçok kadın iş hayatının içerisinde yer almaktadır. Yoğun bir iş gününün ardından eve geldikten sonra bir de yemek yapmak bazen yorucu olabilir. Böyle günlerde pratik yemek tarifleri arasından seçeceğiniz çok kısa sürede hazırlayabileceğiniz yemekler bulabilirsiniz. Bu tarifler sayesinde çok fazla zaman ayırmadan birkaç çeşit yemek hazırlayabilirsiniz. Pratik yemekler genellikle az çeşitli ve her zaman herkesin evinde olabilecek malzemeler ile hazırlandığından aniden gelen misafirleriniz için de kurtarıcı olurlar. Bu tariflerden yararlanarak hiçbir misafire hazırlıksız yakalanmazsınız.
 
Yemek yapmaya yeni başlayanlar öncelikle pratik yemek tariflerinden başlayarak kendilerini geliştirebilirler. Zaten kısa bir süre sonra yemek yapmanın ana maddelerini öğrenerek kendi tariflerini üretecek kadar uzman olabilirler.
 
Özel gün yemekleri;
 
Siz veya sevdikleriniz için özel olan günlerde, güzel sofralar kurarak hoş sohbet eşliğinde yemek yiyebilmek önemlidir. Günümüzde birçok insan ancak özel günlerde bir araya gelebilmektedir. Bu yüzden özel gün menülerinizi hazırlarken biraz daha dikkatli olmanız gerekir. Günün manasına atıfta bulunacak konseptler hazırlayabilirsiniz. Yemek masalarının hazırlanmasında da tariflerini uyguladığınız sitelerden yardım alabilirsiniz. Özenli seçilerek hazırlanmış yemeklerden oluşan bir menü ve güzel bir sunumla unutulmaz bir akşam yemeğine imzanızı atabilirsiniz.

Devamını Gizle