Hemen Üye Ol. Favori Tariflerini Seç, Sende Yemek Tarifi Ekle, Sevdiğin Yazarları Takip Et, Keyifli Yemek Tarifleri Ailesine Katıl.

Yıldız Şehriye Salatası Tarifi

Anasayfa » Salata Tarifleri » Yıldız Şehriye Salatası Tarifi

Tarif Dipnot:

Farklı salata seçenekleri için yeme tarifleri arayanlara hem görüntü hem de lezzet açısından değişik bir tat sunan yıldız şehriye salatası çocuklar tarafından da oldukça sevilmektedir. Resimli yemek tarifleri listesinde görüntüsü ile iştah açan bu salata yapımı son derece kolay bir lezzettir. Salata severlerin ilk tercihlerinden biri olacak yıldız şehriye salatası ani gelen konuklar içinde yapılacak salatalardan biridir. Salata içerisine koyulan malzemeler kişiye göre farklılık gösteriyor olsa da herkesin evinde bulunan malzemeler ile yapılıyor olması bu salatanın daha çok sevilmesini sağlıyor. Arpa şehriye ya da tel şehriye ile yapılan kolay yemek tarifleri dışında yıldız şehriye ile de çeşitli yemek tarifleri yapılabilir. Salata şeklinde sunum yapılıp sofralarda yerini alabilir.

Yıldız Şehriye Salatası Malzemeleri :

Yıldız Şehriye Salatası Nasıl Yapılır

Yıldız şehriye haşlanması için bol su bulunan tencereye koyulur. Kaynamaya başlayan yıldız şehriyelerin yeteri kadar yumuşadığını anlamak için karıştırılarak pişirilir. Pişen şehriyeler ocaktan alınarak suyu süzülür ve soğumaya bırakılır.

Taze soğan ve maydanoz ince bir şekilde kıyılır. Kırmızı biber küçük küpler halinde doğranarak hazırlanır. Şehriyeler tüm malzemeler ile karıştırılır. Son olarak kornişon turşular küp halinde dilimlenir ve haşlanmış mısır ilave edilerek karıştırılır.

Zeytinyağ, limon suyu ve tuz karıştırılarak hazırlanan salata üzerinde gezdirilir ve servise hazır hale getirilir. Dileyen nar ekşisi salata üzerinde gezdirerek ikram edebilir.

Yıldız Şehriye Salata Sunumu

Bu salata normal bir öğünde tüketileceği gibi ayrıca sofraları renklendirmek için de tercih edilebilir. Pratik yemek tarifleri arasında yer alan yıldız şehriye salatasının malzemeleri kişinin tercihine göre çeşitlendirilebilir. Hafif acı tadı sevenler ise bir miktar pul biber kullanabilir.

Salatalar genellikle kıtır ekmek dilimleri ile servis edilmektedir. Salata servis tabağının yanına kıtır ekmek ilave edilebilir. Farklı sunum yapmak isteyenler havuç ve domates ile renklendirerek servise hazır hale getirebilirler. Yemek yanında servis edilen yıldız şehriye salatası sağlıklı beslenenler için doyurucu olan bir salatadır. Yıldız şehriye yerine farklı şekillerdeki şehriyeler de tercih edilerek bu salata yapılabilir. Ani gelen konuklara çeşitli malzemeler ile sunumlar yaparak lezzetli çay saatlerinde de tercih edilebilir. Farklı soslar ile lezzetlendirilerek servis edilebilecek salatalardan biri olduğundan hazır salata sosları da isteğe göre kullanılabilir.

Yıldız Şehriye Salatası Resimli Tarifi

Eğer Bu Tarifi Yaptı iseniz Fotoğfları Çekip Ekleyebilirsiniz


Yıldız Şehriye Salatası Tarifi İçin Yorumlar - 0: