Hemen Üye Ol. Favori Tariflerini Seç, Sende Yemek Tarifi Ekle, Sevdiğin Yazarları Takip Et, Keyifli Yemek Tarifleri Ailesine Katıl.

Zencefilli Ballı Süt Tarifi

Anasayfa » İçecekler » Zencefilli Ballı Süt Tarifi

Tarif Dipnot:

Birçok hastalığa yardımcı tedavi olarak sunulan zencefil özellikle öksürük sıkıntısı olanlar için acil çözüm olacaktır. Zencefil aromatik baharatlar arasında tercih edilen en iyi baharatlardandır. Kendine has kokusu ve tadı ile bal ve süt ile karıştırılarak sağlık için doğal bir ilaçtır. Resimli yemek tarifleri arasında rendelenmiş zencefilin bal ile karışımı oldukça lezzetli olmaktadır. Tadı biraz acı gibi olsa da bal ve süt içerisine koyulan zencefil kolay yemek tarifleri arasında yer alır. Çoğu yemekte lezzet verici olarak tercih edilebilir. Zencefil iki şekilde sofralara gelmektedir. Yaş zencefil patatese benzer ve kabukları soyularak rendelenir. Rendelerken tel tel ayrılma olur. Toz zencefil ise rendelenmiş zencefilin güneşte kurutularak daha sonra ufalanması ile elde edilir. Doğal ilaçlardan biri olan bu baharat süt ile karıştırılarak tüketildiğinde öksürüğü olan kişilerde tedavi edici olacaktır. Süte tat katmak için bal ilave edilip de kullanılabilir. Süt tüketemeyen kişilerde bile bu karışım oldukça işe yaramaktadır.

Zencefilli Ballı Süt Malzemeleri :

Zencefilli Ballı Süt Nasıl Yapılır

Toz zencefil tadı biraz acı olduğundan isteğe göre süt içerisine ilave edilebilir. Zencefil ve süt karıştırılır. Tahta kaşık kullanmak daha doğru olacaktır. Karışan süt ve zencefil içerisine bal ilave edilir. Bal eriyene kadar karıştırılır. Eriyen baldan sonra yavaş yavaş tüketilir.

Zencefilli ballı süt ayrıca taze zencefil ile de ikram edilebilir. Yarım çay kaşığı rendelenmiş taze zencefil bal ve süt ile karıştırılarak tüketilebilir.

Zencefilli Ballı Süt Sunumu

Zencefil pratik yemek tarifleri listesinde yer alan yemek tarifleri için kullanılan baharatlardan biridir. Sağlık için tercih edilen zencefil, süt ve bal ile karıştırılarak tüketilmektedir. Ilık süt içerisinde bal ile lezzetlendirilerek sofraya gelir. Zencefilin doğal yapısı aromalı olduğundan çok fazla süt içerisine koyulmasına gerek yoktur. Süt ve bal zencefilin keskin acısını alır. Bal ve zencefil tek başına karıştırılarak da özellikle kahvaltı menülerinde tatlı bir yiyecek olarak sunulabilir. Zencefilli ballı süt yanında küçük kurabiyeler tüketilerek keskin kokusu ve tadı yumuşatılabilir. Zencefil sağlık açısından oldukça çok tercih edilen baharatlardan biri olduğu için yemeklerde de tat verici olarak tercih edilebilir. Sütün içerisindeki protein ile zencefilin sağlık deposu oluşu özellikle öksürüğü çok çabuk kesmektedir. Kış aylarında sıkça tercih edilen bu karışım günün her saatine tüketilerek öksürük kesici doğal ilaç olarak kullanılabilir.

Zencefilli Ballı Süt Resimli Tarifi

Eğer Bu Tarifi Yaptı iseniz Fotoğfları Çekip Ekleyebilirsiniz


Zencefilli Ballı Süt Tarifi İçin Yorumlar - 0:

melek akbulut

melek akbulut

Ispanaklı Güneş Pay Tarifi

0 0 0 485
Ahmet Öter

Ahmet Öter

Ev Usulü Simit Tarifi

0 0 0 527
bülent kaynarca

bülent kaynarca

Beşamel Soslu Kabak Tarifi

0 0 0 675
SERPİL KÖYSÜREN

SERPİL KÖYSÜREN

Hamsili Pilav Tarifi

0 0 0 469