Hemen Üye Ol. Favori Tariflerini Seç, Sende Yemek Tarifi Ekle, Sevdiğin Yazarları Takip Et, Keyifli Yemek Tarifleri Ailesine Katıl.

Zencefilli Et Tarifi

Anasayfa » Et Yemekleri » Zencefilli Et Tarifi

Tarif Dipnot:

Zencefilli et ile etin tadı bir başka oluyor Et yemeklerini sevenler farklı kolay yemek tarifleri araştırarak her zaman değişiklik yapmayı severler. İşte bu farklı tatlar için pratik yemek tarifleri en iyi yardımcıları olur. Zencefilli ve kestaneli et tarifi yemek tarifleri içerisinden tercih edilebilecek en iyi alternatiflerdendir. Bu sebeple güzel bir yemek tarifi paylaşmak güzel olacak.

Zencefilli Et Malzemeleri :

Zencefilli Et Nasıl Yapılır

1) İlk önce kırmızı ve sarı biber güzelce yıkanarak içerisindeki çekirdekleri temizlenip jülyen şeklinde doğranır ve bir kaba konularak bekletilir.

2) Daha sonra soğan ve sarımsakların kabukları soyulup yıkandıktan sonra soğanlar yemeklik, sarımsaklarda ince ince doğranır.

3) En son olarak antrikot et parçaları jülyen olarak çok ince olmayacak şekilde doğranır ve az haşlanmış olan kestanelerin kabukları var ise soyulur.

4) Tüm bu hazırlıklar tamamlandıktan sonra geniş bir tava alınarak yanan ocağın üzerine konulur ve içerisine tereyağı konularak tamamen eritilir.

5) Tereyağı eridikten sonra tavanın içerisine yemeklik doğranan soğan ve ince dilimli sarımsaklar ilave edilerek sotelenir.

6) Bu malzemeler sotelendikten sonra jülyen doğranan antrikot dilimleri ve rendelenmiş zencefille taze biberiye tavaya konulur. Bir araya getirilen malzemeler birlikte pişirilmeye devam edilir.

7) Etlerin pişmesine yakın bir zamanda jülyen doğranan kırmızı ve sarı biberde tava içerisine eklenerek sotelenir.

8) Bu işlemden sonra kabukları soyulmuş kestaneler, tuz ve karabiber ilave edilip karıştırılır ve bu şekilde 10 dakika daha pişirildikten sonra zencefilli et ocaktan alınarak servis edilebilir.

Zencefilli et tarifi sunumu

Zencefille tatlandırılan et pişirildikten sonra içerisindeki sebzelerden dolayı servis tabağına konularak sade şekilde de sunulabilir. Ancak resimli yemek tarifleri arasında görüntüsünden de bahsedilsin isteniyorsa yanında ikram edilmek için pirinç pilavı ve tatlı ekşi bir salata yapılarak ayrıca sunulması çok hoş bir görüntü oluşturur. Besin değeri açısından zengin olan et, sebzelerle bütünleştiğinde daha da zenginleşir. Ayrıca baharatlarla çeşitlendirilmesi ise etin yenilmesi esnasında ayrı bir keyif yaşatır. Servis tabağının yanında sunulan aperatifleri sayesinde de görüntüsü kesinlikle zengin olur.

Zencefilli Et Resimli Tarifi

Eğer Bu Tarifi Yaptı iseniz Fotoğfları Çekip Ekleyebilirsiniz


Zencefilli Et Tarifi İçin Yorumlar - 0:

Mustafa Asım Yaylakaşı

Mustafa Asım Yaylakaşı

Kokostar Kek Tarifi

0 0 0 1444
serap dundar gunduz

serap dundar gunduz

Palamut Köftesi Tarifi

0 0 0 468
Hurriyet Kucukyilmaz

Hurriyet Kucukyilmaz

Pankek Tarifi

0 0 0 482
Fadime Şensoy

Fadime Şensoy

Yoğurtlu Kabak Sarma Tarifi

0 0 0 525