Hemen Üye Ol. Favori Tariflerini Seç, Sende Yemek Tarifi Ekle, Sevdiğin Yazarları Takip Et, Keyifli Yemek Tarifleri Ailesine Katıl.

Zencefilli Tavuk Tarifi

Anasayfa » Tavuk Yemekleri » Zencefilli Tavuk Tarifi

Tarif Dipnot:

Tavuk tariflerinin her türlüsü lezzetli olmaktadır. Çoğu insan tavuk yemeklerini sevmektedir. Ayrıca kadınlar için tavuk yemekleri, pratik yemek tarifleri arasında yer alır. Günün yarısını mutfakta geçiren birçok kadın vardır. Bu yüzden kadınlar kolay yemek tarifleri bulmak isterler. Zencefilli tavuk adlı yemek tarifleri oldukça kolay yemek tarifleri arasında yer almaktadır. Bu yemeğin görselini görmek isteyenler resimli yemek tarifleri adı altında arama yaparak bir sonuca ulaşabilirler. Zencefilli tavuk ve zencefilli soslu çıtır tavuk tarifi vermek hanımları yemek lezzetli yemek derdinden kurtaracaktır.

Zencefilli Tavuk Malzemeleri :

Zencefilli Tavuk Nasıl Yapılır

Zencefilli Soslu Çıtır Tavuk

İlk önce zencefil sosunu hazırlamak için bir kaba bütün malzemeler dökülür ve koyu bir kıvam alıncaya kadar karıştırılır. Tavuklar ince şeritler halinde kesilir. İkiye bölünen soğanlar ince ince doğranır. Yeşil soğanların beyaz kısımları ve zencefillerde doğranmalıdır. Daha sonra soya sosu, su ve biber karıştırılır. Yapılan karışıma zencefil ve soğanlar eklenir. Tavuklar sosun içine bandırılır. Daha sonra sosa bandırılan tavuklar 10 dakika kadar beklemeye alınır. Tavuklar sostan çıkarılarak nişastaya bulanır. Bir tava içerisine kullanılacak yağ dökülür ve kızması beklenir. Kızan yağa tavuklar eklenerek pişirilir. Pişirilen tavuklara zencefil sosu eklenerek tavada 2 dakika kadar pişirilir. Yemek sunum edilmeye hazırdır.

Sunum

Pişirilen tavuklar servis tabağına alınır. Üzerilerine soğan ve çekilmemiş karabiber serpilir. Tarifin sıcak servis yapılması önerilir.

Zencefilli Tavuk Tarifi 

İlk önce soğan ve domates rendelenir. 1 bardak su rendelenmiş domates, zencefil ve sarımsaklar soğanların üzerine konularak blenderdan geçirilir. Sıvı yağ geniş bir tencere içerisine alınır. Pul biber ve hazırlanan malzemeler 10 dakika boyunca karıştırılarak pişirilir. Tavuklar ve doğranmış acı biber eklenir. Kapağı kapalı bir halde kısık ateşle 20 dakika kadar pişirilir. Közlenmiş biberler iyice temizlenir ve doğranarak tavuklara eklenir. Son olarak tuz ve karabiber serpiştirilir. Yemek sunum edilmeye hazırdır.

 

 Sunum

 Pişirilen tarif taze nane ile süslenir.

Zencefilli Tavuk Resimli Tarifi

Eğer Bu Tarifi Yaptı iseniz Fotoğfları Çekip Ekleyebilirsiniz


Zencefilli Tavuk Tarifi İçin Yorumlar - 0:

tekin mert

tekin mert

Sosyete Mantısı Tarifi

0 0 0 414
Kadir Turna

Kadir Turna

Nevzine Tarifi

0 0 0 396
Rabia Bezgin

Rabia Bezgin

Poşette Tavuk Baget Tarifi

0 0 0 560
nidanur canbey

nidanur canbey

Tavada Pizza Tarifi

0 0 0 1274
Emel Açık

Emel Açık

Krep Sarma Tarifi

0 0 0 631
semra Gözüpek

semra Gözüpek

Kahveli Kurabiye Tarifi

0 0 0 1619